AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

BOZYAKA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

Ameliyathane hemşireliği sertifikalı eğitim programı İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilmeye başladı. Türkiye genelinden 20 personelin katılımıyla gerçekleşecek olan program yaklaşık 1 ay sürecek.

Eğitim programı kapsamında İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen açılışa Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç, İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Güney Genel Sekreteri Prof.Dr.Behzat Özkan, Güney Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr.Murat Türkyılmaz, İzmir  Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr.Serdar Bayrak , Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Hilmi Güngör, Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı Başkanı Yard.Doç.Dr.Gülay Oyur Çelik, İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Sarıoğlu ile birlikte hastane personelleri ve kursiyerler katıldı.

Açılış konuşmasını Emine Sarıoğlu’nun gerçekleştirdiği programda konuşan  Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim dalı başkanı Yard.Doç.Dr.Gülay Oyur Çelik  yaklaşık bir aylık çok ciddi bir süreç içerisinde birlikte etkileşim içerisinde bulunacaklarını ve sertifikalı programların devamlılığını sağlayacaklarını söyledi.

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç.Dr.Serdar Bayrak kurs programıyla ilgili olarak sertifikasyon programının hemşirelikte öncü bir kuvvet olacağına inandıklarını belirtti.Doç. Dr.Bayrak “Ameliyathane hemşireliğinin daha bilimsel daha normalara uygun şekilde bu programlarla hakettiği yeri bulacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Doç.Dr.S erdar Bayrak’ın ardından söz alan İzmir İli Kamu Hastaneler Birliği Güney Genel Sekreteri Prof.Dr.Behzat Özkan ise yapılan bu eğitimlerden gurur duyduklarını ifade etti.Eğitimlerin devam edeceğini söyleyen Prof.Dr.Özkan “Nitelikli birimler varsa ve bu birimlerde hemşireler çalışıyorsa onların sertifikasyon programlarını da yapmaya devam edeceğiz”diyerek sözlerini tamamladı.

Programın hazırlık aşamasının yer aldığı sunum gösteriminin ardından tören sona erdi.